Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 19 września 2018
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

„Drzewica – Poczuj Pasję do Sportu” – Projekt Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2018

29.09.2017

Projekt zgłoszony przez mieszkańców Drzewicy:

SUBREGION WSCHODNI (obejmujący miasto Skierniewice oraz powiaty: Skierniewicki, rawski, brzeziński, tomaszowski, opoczyński)

Tytuł zadania: „Drzewica – poczuj pasje do sportu”

KOD ZADANIA W205

 

LINK DO GŁOSOWANIA ELEKTRONICZNEGO

                              http://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/                                         

 

            Drzewica to kuźnia kajakarskich talentów. Stąd pochodzą mistrzowie Europy, Świata czy medaliści olimpijscy. Dzięki korzystnemu położeniu nad Zalewem Drzewickim stanowi lokalny ośrodek sportów wodnych. Ta zależność jest niezwykle ważna, głównie w kontekście promocji turystycznej Gminy Drzewica. Okres letni to idealna okazja na zaproszenie mieszkańców, ale także turystów właśnie do Nas. Gmina Drzewica leży na styku trzech województw: Łódzkiego, Mazowieckiego oraz Świętokrzyskiego, co również w perspektywie promocji turystycznej regionu stanowi niebywałą sposobność. Stąd właśnie pomysł na organizację cyklu imprez związanych ze sportami wodnymi na Zalewie Drzewickim oraz Torze Kajakarstwa Slalomowego w Drzewicy zakończony koncertem muzycznym na plaży
w promieniach zachodzącego słońca. Założeniem projektu jest organizacja:

- zawodów w wakeboarding’u

- zawodów w kajakarstwie slalomowym połączonych z freestyle’em

- zawodów kajak polo

- spływu kajakowego Drzewiczką dla mieszkańców

            Drzewica wykazuje potencjał, by stać się stolicą sportów wodnych województwa. Jako ośrodek sportu, głównie przez swych kajakarzy, znana jest szerokiej grupie kibiców w całej Polsce. To kolebka ludzi, którzy z pasją łączą zamiłowanie do sportu oraz chęć dzielenia się swym doświadczeniem z innymi. To miasto medalistów olimpijskich oraz rekordzistów Guinnessa. Gmina Drzewica staje się zatem miejscem atrakcyjnym, nie tylko ze względu na swe położenie, ale również na historię jaką ma do opowiedzenia. Poprzez organizację cyklu imprez, będziemy w stanie zaprosić mieszkańców regionu, by sami doświadczyli empirycznie jak wielu entuzjastów sportu gromadzi nasze miasto. Drzewica to niewątpliwie jeden z bardziej ciekawych przystanków na turystycznej mapie województwa do którego, z powodzeniem można wracać. Podsumowaniem cyklu oraz realizacji projektu, będzie koncert na plaży Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy z zaproszeniem dla uczestników wszystkich wydarzeń.

           

            Powodzenie realizacji projektu zależy teraz od Państwa! Od 1 do 31 października odbywa się głosowanie droga pocztową, osobiście jak również internetowo. Poniżej informacje na temat głosowania:

Jak głosować:

Wyboru zadań do realizacji może dokonać każdy mieszkaniec Województwa w drodze głosowania.

 • Elektronicznie poprzez stronę internetową (aktywny link będzie dostępny od 1 października 2017 r.)
 • Osobiście poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach do głosowania. W punktach będą dostępne karty do głosowania i lista zadań dopuszczonych do głosowania. Lista punktów do głosowania zostanie podana w terminie późniejszym.
 • Korespondencyjnie – wysyłając wypełnianą kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”.

 

UWAGA! Za datę oddania głosu uważa się datę wpływu karty do głosowania do Urzędu.

 

Zasady głosowania:

 • Możesz oddać jeden głos!
 • Możesz przyznać punkty maksymalnie na 3 zadania (na jednej karcie do glosowania – patrz punkt powyżej) zgłoszone do tego samego subregionu.
 • Można przyznać 3 pkt, 2 pkt lub 1 pkt. Propozycji zadana która podoba Ci się najbardziej przyznaj 3 punkty, 2 punkty propozycji, która podoba Ci się mniej, a 1 punkt pomysłowi, który podoba Ci się spośród wybranych najmniej.
 • Jeśli uważasz, że zadanie z innego subregionu jest ciekawe i chciałbyś na nie zagłosować masz taką możliwość. Pamiętaj jedynie, że wszystkie propozycje zadań, na które głosujesz muszą być zgłoszone do tego samego subregionu!

 

Wzór karty do głosowania znajdziesz się na stronie bo.lodzkie.pl w zakładce „do pobrania”, oraz w załączniku do tego artykułu.  

 

Twój głos zostanie będzie nieważny, jeżeli:

 • Oddasz więcej niż jeden głos (wszystkie oddane przez Ciebie głosy będą nieważne!).
 • Oddasz głos przed lub po terminie wskazanym w Harmonogramie.
 • Oddasz głos na zadania z więcej niż jednego subregionu.
 • Oddasz głos na karcie do głosowania niezgodnej z obowiązującym wzorem.
 • Nie wskażesz na karcie do głosowania żadnego zadania bądź wskażesz więcej niż 3 zadania.
 • Karta do głosowania zostanie wypełniona nieczytelnie (np. będzie zawierała skreślenia lub poprawki).

 

Nie czekaj! Zagłosuj już dziś!


Informacje o Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego:

Celem Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego jest większe zaangażowanie mieszkańców w proces kształtowania ich najbliższego otoczenia.

Mieszkańcy naszego województwa będą mogli zgłaszać propozycje zadań, udzielać poparcia dla pomysłów innych autorów, a finalnie głosować na najciekawsze inicjatywy.

Obecny rok poświęcony będzie zgłaszaniu i wybieraniu zadań, zaś 2018 realizacji wybranych przez mieszkańców pomysłów.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego władze województwa łódzkiego przeznaczyły 5 mln zł.

Obszar województwa został podzielony na pięć subregionów:

 1. północny obejmujący powiaty: kutnowski, łowicki, zgierski, łęczycki;
 2. wschodni obejmujący powiat/ miasto Skierniewice oraz powiaty: skierniewicki, rawski, brzeziński, tomaszowski, opoczyński;
 3. południowy obejmujący powiat/ miasto Piotrków Trybunalski oraz powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, łódzki wschodni;
 4. zachodni obejmujący powiaty: poddębicki, zduńskowolski, pabianicki, łaski, sieradzki, wieruszowski, wieluński, pajęczański;
 5. subregion obejmujący powiat/miasto Łódź.

Mieszkańcy każdego z subregionów będą dysponowali kwotą 1 mln zł.

Propozycje zadań będą mogli zgłaszać mieszkańcy województwa zamieszkali na terenie subregionu, którego dotyczyć będzie zadanie.

 

Więcej informacji pod adresem http://bo.lodzkie.pl