Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 19 września 2018
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

„Ty i ja – teatry są dwa – zajęcia teatralne dla dzieci i rodziców” czyli realizacja Drzewickich Grantów Oświatowych w Domasznie

11.10.2017
Podczas zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Domasznie odbyła się premiera bajki muzycznej pt. „ Kopciuszek”. Autorki projektu kulturalno-edukacyjnego „Ty i ja – teatry to są dwa – zajęcia teatralne dla dzieci i rodziców”, który otrzymał Drzewicki Grant Oświatowy (p. Marzanna Rojek, p. Barbara Stolarczyk i p. Anna Olak), 28 września zaprezentowały sztukę szerszej publiczności w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. 

Widownia pękała w szwach – na przedstawienie przybyły dzieci z miejscowych placówek oświatowych, przedstawiciele Gminy i Miasta Drzewica, Przedstawiciele Rady Rodziców SP w Domasznie i inni zaproszeni goście.

Fantastyczne umiejętności aktorskie zaprezentowali nie tylko uczniowie, ale również rodzice. Na szczególną uwagę zasługują przepiękne kostiumy, baśniowe rekwizyty, imponująca scenografia oraz porywająca oprawa muzyczna.

Takiej sztuki nie powstydziłby się nawet profesjonalny teatr.

Autorki projektu składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi RCK – panu Krzysztofowi Kowalskiemu oraz całej obsadzie, która umożliwiła wystawienie bajki i pomogła w obsłudze technicznej.