Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 19 września 2018
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Niebawem finał II edycji gminnego konkursu ortograficznego „Drzewicki Mistrz Ortografii”

09.10.201717 października, o godz. 10.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbędzie się finał II edycji gminnego konkursu ortograficznego pn.: „DRZEWICKI MISTRZ ORTOGRAFII”. Głównymi celami konkursu są *sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych i umiejętność stosowania ich w praktyce, *podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów, *kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz *stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania posiadanej wiedzy.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Drzewica i uczniów klas II–III oddziałów gimnazjalnych. Etap szkolny został przeprowadzony do dnia 27 września 2016 r. Do finału awansowało w sumie 58 uczniów reprezentujących pięć kategorii wiekowych. 

Wszystkie chętne osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w dyktandzie, zapraszamy tego dnia na salę widowiskową RCK w Drzewicy, by w roli widzów podjąć próbę zmierzenia się z tekstami przygotowanymi przez jury konkursu.

Załącznik: