Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 25 czerwca 2021
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Nasze rady na odpady” – ekologicznie w Żardkach

17.09.2018

15 września w miejscowości Żardki odbył się festyn rodzinny z ekologicznym przesłaniem pod nazwą „Nasze Rady na Odpady”. Na „niwce” w Żardkach uczestnicy festynu mieli okazję m.in. wysłuchać prelekcji Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy Pani Bożeny Pilipczuk dotyczącej segregowania odpadów. Odbyły się także gry, zabawy i quizy o tematyce ekologicznej dla dzieci i dorosłych. Na wszystkich uczestników EKO-pikniku w Żarkach czekał słodki poczęstunek, wspólny grill oraz biesiada przy akompaniamencie zespołu SPEKTRUM. Przed zgromadzonymi swoje umiejętności zaprezentowała także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Żardek, która skutecznie ugasiła zaplanowany pożar kostki słomy. Burmistrz - Janusz Reszelewski dla uczestników festynu miał wyjątkowy prezent – wydany w tym roku folder pt. „Kulinarne Inspiracje Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Drzewica”. Swój przepis na „Żardeckie pączki” dołączyły tam również Panie z miejscowego KGW.

Przed rozpoczęciem festynu miało miejsce symboliczne złożenie kwiatów pod pomnikiem w lesie „Parchowiec”, który upamiętnia tragiczne wydarzenia z 8 września 1939 roku. W uroczystości brali udział: Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Janusz Reszelewski, Ksiądz Prałat Stanisław Madej, Radni Gminy i Miasta Drzewica, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy Pani Bożena Pilipczuk sołtysi miejscowości Żardki i Zakościele, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Żardek i Zakościela a także mieszkańcy.

Organizatorem przedsięwzięcia było stowarzyszenie „Moje tradycje i Innowacje” z Żardek. Zadanie wykonano  w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.