Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 27 lipca 2021
Imieniny: Aureliusza, Natalii i Rudolfa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Mikołajkowa niespodzianka 2019

09.12.2019
W piątkowy wieczór, 6 grudnia w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy miała miejsce doroczna impreza pn.  "Mikołajkowa niespodzianka", zorganizowana przez Regionalne Centrum Kultury oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna Dłoń". Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc bardzo liczne grono dzieci, którym towarzyszyli rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo. Po raz kolejny widownia pękała w szwach.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego w wykonaniu grupy aktorskiej "Bo teatr..." złożonej z uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy uczęszczających na zajęcia do RCK. Młodzi aktorzy wystawili przedstawienie dla dzieci pt. "Jędrek jeżyk" w reżyserii instruktorki RCK Marty Szymańskiej oraz nauczycielki Janiny Kocot. Publiczność oklaskiwała także najmłodszych artystów należących do grupy wokalnej "Tęczusie", którzy dali niezwykle radosny koncert.

Po występach na scenie pojawił się najbardziej oczekiwany gość. Mikołaj nie przybył oczywiście z pustymi rękami. Miał ze sobą wielkie worki, w których było 450 paczek ze słodyczami i maskotkami. Prezenty rozeszły się w oka mgnieniu.

Działanie zostało realizowane w ramach zadania publicznego pn. "Pomoc świąteczna" dofinansowanego ze środków wojewody łódzkiego. Patronat honorowy sprawowali Wojewoda Łódzki i Burmistrz Drzewicy.

Foto: RCK w Drzewicy