Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 2 kwietnia 2020
Imieniny: Franciszka, Malwiny i Władysława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Walentynki na szlaku

18.02.2020
W sobotę, 15 lutego odbył się IV Walentynkowy Rajd Pieszy, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką", Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drzewicy oraz Urząd Miejski w Drzewicy.

Podobnie jak poprzednie edycje rajdu, również i tegoroczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgromadziła 55 osób - nie tylko mieszkańców Gminy Drzewica, ale także gości z Poświętnego, Opoczna, Gielniowa oraz Warszawy, Łodzi i Mielca. Już tradycyjnie miała charakter międzypokoleniowy, bowiem na starcie stanęli piechurzy w różnym wieku -  od dzieci po seniorów.

Wszyscy zebrali się obok starego młyna przy ul. J. Słowackiego w Drzewicy, gdzie odprawę przeprowadził Prezes LGD "Nad Drzewiczką" Andrzej Krzyżanowski, pełniący jednocześnie funkcję przewodnika rajdu. Rolę "czerwonej latarni", zamykającej pieszą kolumnę, powierzono Witoldowi Choteckiemu. Obsługa medyczna należała do Ireny Kwiecień, natomiast zabezpieczenie techniczne zapewnił druh Krzysztof Walczyk z OSP w Strzyżowie.

Kilka minut po godz. 10.00 zwarta grupa wyruszyła na trasę, obierając kurs na południe. Po przejściu kładką przez Drzewiczkę i przekroczeniu ulicy W. Sikorskiego weszła do lasu, kierując się na szlak Hubala w dolinie Brzuśni. Ten teren na styku województw łódzkiego i mazowieckiego jest bardzo atrakcyjny krajobrazowo - zawiera m.in. kilka stromych podejść oraz przejść przez rzekę.

Trzeba przyznać, że szło się znakomicie – tym bardziej, że dopisała pogoda. Jak na połowę lutego było wyjątkowo ciepło i – co ważne – nie padało. Leśna wędrówka przebiegała więc bardzo sprawnie.

Po przekroczeniu linii kolejowej Tomaszów Maz. - Radom piechurzy dotarli do Bielin, gdzie nastąpił odpoczynek przy sklepie. Później ponownie obrali kurs na dolinę Brzuśni, by wzdłuż rzeki przejść pod wiaduktem kolejowym i skierować się ku Drzewicy. Metę usytuowaną na tzw. ziemi ognistej niedaleko ulicy W. Sikorskiego osiągnęli bez żadnych problemów. Łącznie pokonali 10,5 km w ciągu niecałych trzech godzin.

Na leśnej polanie już tradycyjnie czekały kolejne atrakcje - ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wywołujące wielkie emocje konkurencje sprawnościowe (rzut szyszką do celu, rzut jajkiem w parach i konkurs strzelecki).

W rzucie szyszką zwyciężył Sergiusz Stuleblak przed Magdą Abramczyk i Filipem Barulem. Rzut jajkiem w parach zakończył się triumfem Izabeli Bąkiewicz i Agnieszki Abramczyk. Drugie miejsce zajęły Julia Barul i Gosia Stępień, a trzecie Maria Barul i Wiktoria Stępień. W konkurencji strzelania bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Zawadzki. Druga lokata przypadła Jarosławowi Abramczykowi, natomiast trzecia Maciejowi Kwaśniewskiemu.

Podczas uroczystego podsumowania rajdu najlepsi zawodnicy z konkurencji sprawnościowych otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostały sprzęt sportowo-rekreacyjny i gadżety promocyjne rozlosowano wśród wszystkich startujących. Tradycyjny puchar dla najmłodszego uczestnika rajdu przypadł 6-letniemu Oskarowi Madejowi.

Kończąc spotkanie Prezes Krzyżanowski podziękował za liczną obecność i znakomitą atmosferę na trasie. Jednocześnie zaprosił na kolejną imprezę sportowo-rekreacyjną organizowaną przez LGD „Nad Drzewiczką”. Będzie nią zaplanowana na maj jubileuszowa, X edycja Rajdu Pieszego „Z kijkami albo bez...”. A więc do zobaczenia na szlaku!

IV Walentynkowy Rajd Pieszy został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drzewicy oraz LGD „Nad Drzewiczką”.