Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 21 kwietnia 2021
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wielkie Sprzątanie Drzewicy

26.04.2019
24 kwietnia 2019 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, na terenie naszej Gminy odbyła się akcja „Wielkie Sprzątanie Drzewicy”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Urząd Miejski
w  Drzewicy oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy. Miało ono na celu usunięcie  śmieci zalegających na terenach publicznych, a także edukację mieszkańców w zakresie poprawnej segregacji odpadów.

Do sprzątania zgłosiło się prawie 700 osób. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków
w Drzewicy. Licznie zgromadzili się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
w Radzicach Dużych, Szkoły Podstawowej w Brzustowcu, Szkoły Podstawowej w Idzikowicach, Szkoły Filialnej w Jelni, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Do akcji włączyli się również m.in.: radny Jan Michalski, sołtys wsi Idzikowice p. Roman Mastalerek wraz z grupą mieszkańców, pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Drzewicy.

W efekcie wielkiego sprzątania, zebrano ponad 300 worków śmieci. Odpady zbierane były do odpowiednich worków z podziałem na frakcje, zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji. Akcja przyczyniła się nie tylko do oczyszczenia terenu naszej Gminy z zalegających śmieci, ale także zwróciła uwagę na konieczność segregacji odpadów, w celu ponownego ich wykorzystania.

Pamiętajmy, że to od nas zależy jak będzie wyglądał otaczający nas świat i dbajmy o to, aby spacery cieszyły pięknem otaczającej przyrody, a nie przytłaczały  niezliczoną ilością śmieci.