Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lutego 2021
Imieniny: Almy, Cezarego i Jarosława
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Szkoła Filialna w Krzczonowie

Szkoła Filialna w KrzczonowieSzkoła Filialna w Krzczonowie
Krzczonów 55 A
26-340 Drzewica
tel. 48 375-80-01
tel. kom. 500 070 411
e-mail: spkrzczonow@drzewica.pl

NIP: 768 183 35 60
REGON: 001145634-00033


Historia edukacji w Krzczonowie swymi korzeniami sięga okresu międzywojennego. Przez wiele lat zajęcia odbywały się w trzech salach remizy OSP i mieszkaniach prywatnych. Szkoła funkcjonowała jako filia placówki w Drzewicy i prowadziła edukację tylko do czwartej klasy. Staraniem Społecznego Komitetu Budowy Szkoły i tutejszej społeczności lokalnej wzniesiono nowy piękny, jednopiętrowy budynek szkolny, który został oddany do użytku we wrześniu 1992r.
Dnia 18.09.1992r dokonano uroczystego otwarcia nowej placówki szkolnej.

Od roku szkolnego 1993/94 zmienił się stopień organizacyjny szkoły powstała ośmioklasowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzczonowie.                                    
W budynku urządzono sale przedmiotowe, placówka została wyposażona w nowe pomoce naukowe i sprzęt sportowy.

Od kolejnej  reformy oświatowej mającej miejsce w 1999r szkoła z dniem 1 września przekształciła się w  sześcioletnią szkołę podstawową o strukturze organizacyjnej kl I-VI  plus oddział przedszkolny. W kolejnych latach powstała sala komputerowa z dostępem do Internetu. Dzięki wsparciu władz gminnych i wojewódzkich od roku 2001 obiekt szkolny podłączono do instalacji olejowej, oczyszczalni ścieków i odbył się kapitalny remont budynku szkolnego.
                                                                                                    

Rok szkolny 2011/12 przyniósł zmianę organizacyjną szkoła stała się Szkołą Filialną Szkoły Podstawowej w Brzustowcu .W placówce uczą się uczniowie oddziału przedszkolnego i  klas I, II i III. Pracują tu nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Budynek Szkoły Filialnej jest jednopiętrowy ,w którym znajdują się sale dydaktyczne dla poszczególnych klas oraz sala komputerowa, sala gimnastyczną, biblioteka, stołówka szkolna.  Wygląd sal lekcyjnych i korytarzy jest zawsze aktualny miły , przyjemny i kolorowy. Położenie budynku jest dobrze usytuowane w pobliżu lasu wokół jest dużo zieleni. Szkoła posiada duże boisko szkolne. Szkoła Filialna w Krzczonowie cieszy się bardzo dobrą opinią wśród uczniów ich rodziców , nauczycieli i społeczeństwa lokalnego.