Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 19 września 2018
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Rusza kolejna edycja Drzewickich Grantów Oświatowych

04.10.2017
10 października rozpoczyna się nabór wniosków w ramach II edycji „Drzewickich Grantów Oświatowych” (DGO).

DGO to forma wsparcia finansowego, z której będą mogli korzystać nauczyciele placówek prowadzonych przez gminę. Maksymalna wysokość jednego grantu to 5.000,- zł, z czego 10% będzie mogło być wykorzystane na zakup niezbędnych materiałów do realizacji projektu.

Zadanie ma przede wszystkim na celu wzbogacenie oferty zajęć pozalekcyjnych dla przedszkolaków i uczniów, a także wsparcie aktywnych, mających ciekawe pomysły nauczycieli, realizujących rozmaite działania oświatowe - od edukacyjnych, przez kulturalne po integracyjne, rekreacyjne i sportowe.

 

W listopadzie wnioski ocenione zostaną przez komisję konkursową, w skład której wejdą przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Kultury Fizycznej i Opieki Społecznej Rady Gminy i Miasta oraz dwaj przedstawiciele Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Drzewicy. Projekty będą realizowane od stycznia do czerwca, natomiast w październiku planowane jest podsumowanie DGO w formie prezentacji multimedialnych przygotowanych przez koordynatorów szkolnych.

 

Wnioski przyjmowane będą do dnia 31 października 2017 r. w siedzibie ZEAS w Drzewicy, ul. Stanisława Staszica 22, pok. nr 21.

 

Pierwsza edycja DGO cieszyła się dużym zainteresowaniem. Złożono w sumie 40 wniosków ze wszystkich placówek, a do realizacji wybrano 18 z nich. Podsumowanie pierwszej edycji DGO nastąpi 26 października w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.

 

Gminnym koordynatorem zadania jest dyrektor ZEAS w Drzewicy, Andrzej Krzyżanowski.

Szczegóły znajdują się w regulaminie.