Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Program Wieloletni Senior +

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert w ramach wieloletniego programu “Senior +” 2021-2025 - edycja 2024. Miło nam poinformować, że w gronie dofinansowanych samorządów znalazła się Gmina Drzewica.

Gminny wniosek o pozyskanie dotacji został złożony w ramach modułu II: „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+” w Drzewicy”. Zyskał bardzo wysokie oceny, otrzymując dofinansowanie w wysokości 103.200,00 zł. Ta kwota zostanie przeznaczona na pokrycie części kosztów tegorocznej działalności naszego Dziennego Domu „Senior+".

Wyrażając zadowolenie z przyznania dotacji, przypominamy, że placówka prowadzona przez p.o. Kierownika Marzenę Stachniak zlokalizowana jest w gminnym budynku przy ul. Braci Kobylańskich 26. Opieką obejmuje dwadzieścia pięć osób z terenu Gminy Drzewica. Działa od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

Wsparcie związane jest z udzielaniem pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz innych usługach wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Podstawowy zakres działalności obejmuje usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz terapii zajęciowej.