Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 20 maja 2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna i Krystyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Rodzinny Festyn integracyjny – Żardki 2017
Gmina i Miasto Drzewica uzyskała dofinansowanie udzielone przez Samorząd Województwa Łódzkiego w formie dotacji celowej na realizację małego projektu lokalnego pn.: „Rodzinny Festyn Integracyjny – Żardki 2017”. Umowa o dofinansowanie nr 209/RŚ/17 została podpisana w dniu 28 czerwca 2017r.

Cel projektu: Integracja społeczna i rozwój życia kulturalnego wśród mieszkańców sołectwa Żardki poprzez organizację festynu rodzinnego.

Festyn rodzinny odbył się w dniu 8 lipca 2017r. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu przez Gospodarzy Sołectwa, odbyła się część artystyczna: Na początek dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Domasznie zaprezentowały inscenizację artystyczną „Rzepka”. Kolejnym punktem festynu był występ muzyczny przygotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Żardek, działające w stowarzyszeniu „Moje tradycje i Innowacje”.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Żardek cieszył się pokaz sprawnościowy członków Młodzieżowej Grupy Strażaków OSP Żardki – pokazowe ćwiczenia bojowe;

Panie z lokalnego KGW przygotowały poczęstunek dla uczestników festynu: dania z grilla oraz tzw. chatę wiejską z tradycyjnymi lokalnymi potrawami. Z poczęstunku korzystali wszyscy uczestnicy festynu – 200 osób .

Chętni uczestnicy festynu mieli możliwość przejażdżki bryczką.

Zorganizowano gry i zabawy (sportowe, muzyczne) dla dzieci, młodzieży i dorosłych: „Jaka to melodia’, „Zgadnij jaka to bajka”, przeciąganie liny. 

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna połączona ze wspólnym śpiewaniem pieśni ludowych.