Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 11 kwietnia 2021
Imieniny: Filipa, Izoldy i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Świętojańskie granie” nad Drzewickim Zalewem!

27.06.2019
22 czerwca, jak co roku Drzewiczanie oraz wszyscy przyjezdni bawili się podczas świętojańskiego grania na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzewicy. Impreza organizowana jest cyklicznie w związku z Dniami Drzewicy.

Noc Świętojańska to tradycja, która podtrzymywana jest zarówno przez starszych jak i młodszych mieszkańców. To międzypokoleniowy charakter tworzy wyjątkowy klimat, który również w tym roku mieliśmy okazję odczuć. W tym roku występy artystów odbywały się na specjalnie przygotowanej scenie, nie jak w latach ubiegłych na popularnie nazywanym „Kręgu”. Wszystko ze względu na dbałość o jak najlepszą akustykę podczas występów. W pięknej scenerii na tle zachodzącego słońca, plaży i Drzewickiego Zalewu  zaprezentowali się przed zebraną publicznością uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Drzewicy, „CiSowianie”, Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy,  Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz zespoły ludowe Drzewiczanie i Mali Drzewiczanie.

Podczas sobotniego spotkania mieliśmy także okazję i niewątpliwą przyjemność posłuchać artystów, którzy wykonali dla wszystkich zgromadzonych szanty oraz muzykę żeglarską. W rytm szantów, ale także irlandzkiego folku, muzyki bluegrassowej czy muzyki country, przygrywał nam bowiem zespół „Mechanicy Szanty”.

Po występach przy akompaniamencie Drzewickich zespołów ludowych ruszył orszak z wiankami puszczanymi na wodę. W tej niezwykłej scenerii świateł na wodzie rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem „SPECTRUM”.  

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.