Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 24 września 2019
Imieniny: Dory, Gerarda i Maryny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w DrzewicySzkoła Podstawowa w Drzewicy
ul. St. Staszica 7
26-340 Drzewica
tel./fax 48 375-69-29
tel. kom. 500 070 379
e-mail: spdrzewica@op.pl
strona internetowa: http://spdrzewica.szkolnastrona.pl/

NIP: 768 162 25 73
REGON:670986953

Dyrektor - Małgorzata Kuchenbecker
Wicedyrektor - Ewa Grzelczak

Historia

Pierwsze wzmianki o funkcjonowaniu szkoły w naszej miejscowości pochodzą z okresu Księstwa Warszawskiego. Od roku 1817 istniała w Drzewicy szkoła elementarna, do której uczęszczały dzieci z miasta i okolicznych wiosek. W początkach XX wieku Rada Miasta podjęła decyzję o budowie szkoły, która mieściła się przy ulicy Warszawskiej. 1 września 1961 roku szkoła przeniosła się do nowego budynku przy ulicy Polnej (obecnie ul. Szkolna).

W roku 1996 oddano do użytku nowy budynek przy ulicy Staszica o powierzchni 2317m 2 , a w maju 2000 roku pełnowymiarową halę sportową. Obwód szkolny obejmuje Drzewicę, Zakościele, Dąbrówkę, Strzyżów, Żdżary. W szkole funkcjonuje 14 oddziałów, w których aktualnie uczy się 334 uczniów. Opiekę na nimi sprawuje 26 nauczycieli. Uczniowie mają bardzo dobre warunki do nauki. W budynku znajduje się 16 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, biblioteka, świetlica, sala językowa i stołówka, która codziennie wydaje około 180 obiadów. Szkoła Podstawowa w Drzewicy prowadzi liczne zajęcia pozalekcyjne. W trakcie roku szkolnego organizowane są wycieczki turystyczno - krajoznawcze, wyjazdy na basen, rajdy rowerowe i piesze, ogniska klasowe, wyjazdy na lekcje muzealne, warsztaty muzyczne.

Bardzo prężnie rozwija się współpraca uczniów i nauczycieli ze środowiskiem lokalnym. We wszystkich poczynaniach dyrekcji i pedagogów chętnie uczestniczą rodzice wspomagając finansowo i rzeczowo placówkę. Perspektywy rozwoju zakładają nadanie szkole imienia, ufundowanie sztandaru, stworzenie regionalnej izby pamięci i doposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne.

W dniu 1 września 2017 roku do Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków włączono Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy. Od tego dnia nauka w szkole podstawowej odbywa się w dwóch budynkach. Przy ul. Staszica 7 uczą się uczniowie klas I-VI, natomiast w budynku przy ul. Szkolnej 18 ucznowie klas VII oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Docelowo od 1 września 2019 r. w budynku przy ul. Staszica uczyć się będą uczniowie klas I-IV, a przy ul. Szkolnej 18 uczniowie klas V-VIII.