Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 18 kwietnia 2021
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy i Gościsławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

„Miłość i Miłosierdzie” w RCK w Drzewicy – bezpłatny seans dla mieszkańców

12.04.2019

10 kwietnia (tj. środa) w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się projekcja filmu „Miłość i Miłosierdzie” w reż. Michała Konrada. Film o tematyce religijnej, jak co roku, wyświetlany jest z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wydarzenie staje się po woli tradycją – już po raz piąty na bezpłatny seans mieszkańców gminy zaprosił Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Projekcje filmu poprzedziło krótkie przemówienie Burmistrza, który podziękował zgromadzonym na sali widowiskowej RCK, za tak liczne przybycie. Burmistrz złożył mieszkańcom wielkanocne życzenia, przypominając o niezwykle istotnej roli Świąt Wielkiej Nocy w naszym życiu. 

"Miłość i Miłosierdzie", dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu. Analiza naukowa przeprowadzona w filmie dowodzi, że Faustyna rzeczywiście ujrzała Pana Jezusa. 

W związku z odkryciami zespołu ekspertów współpracujących z ekipą Kondrat-Media, którzy odnaleźli nieznane listy ks. Michała Sopoćki, a penetrując zapomniane archiwa dotarli także do innych, nieznanych powszechnie dokumentów, już teraz można stwierdzić, że film "Miłość i Miłosierdzie" rzuci nowe światło na prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia. W dużej mierze może się on przyczynić do spełnienia obietnicy Pana Jezusa, że to z Polski wyjdzie "iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście".