Spanish

Urząd

„O Puchar Burmistrza Drzewicy” po raz dwudziesty

26.02.2024

Drużyna Zaplecza Ekstraklasy Adicar wygrała Jubileuszowy XX Turniej Halowej Piłki Nożnej „O Puchar Burmistrza Drzewicy”. Emocjonujące rozgrywki zorganizowane przez Miejsko-Gminny Klub Sportowy Drzewica we współpracy z Urzędem Miejskim w Drzewicy odbyły się w miniony weekend, 24-25 lutego 2024 roku.

Do rywalizacji w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (budynek przy ul. Staszica) przystąpiło ostatecznie siedemnaście drużyn z województw łódzkiego i mazowieckiego, które w sobotę, 24 lutego rozegrały eliminacje grupowe. Piłkarskie zmagania toczyły się w pięciu grupach:

Grupa A: Sprzęgło Przystałowice, MGKS Drzewica, Szacunek Drzewica.

Grupa B: FC Skorpion, Ciach Bajera, LKS Bielowice, Zaplecze Ekstraklasy Adicar.

Grupa C: Sagany, Popis Opoczno, Amnezja Rozwady, Leśnik Sitowa.

Grupa D: Opocznianka, RCM,  Pistolerzy.

Grupa E: Wanted Team, Joga Bonito, KS Kłonna.

Sobotnie mecze trwały po 12 minut. Z każdej grupy eliminacyjnej awans do fazy finałowej wywalczyły dwie najlepsze drużyny.

Decydująca faza turnieju z udziałem dziesięciu zespołów odbyła się w niedzielę, 25 lutego. Rywalizacja w dwóch grupach finałowych (każdy mecz trwał 10 minut) wyłoniła cztery czołowe ekipy, które zagrały w półfinałach, a następnie w meczach o trzecie i pierwsze miejsce. Od półfinałów czas trwania meczu wynosił 12 minut.

Zwycięzcą turnieju została drużyna pn. Zaplecze Ekstraklasy Adicar, która w wielkim finale pokonała Opoczniankę. Trzecie miejsce przypadło zespołowi RCM. Dodajmy, że Adicar to tegoroczny wicemistrz Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Przysusze.

KS Kłonna – Wanted Team 0:0

Awans do półfinałów: Zaplecze Ekstraklasy Adicar, KS Kłonna.

Zaplecze Ekstraklasy Adicar – Opocznianka 3:0

Podczas uroczystej dekoracji trzy najlepsze drużyny odebrały puchary ufundowane przez Gminę Drzewica. Uhonorowano również wyróżniających się zawodników. Królem strzelców turnieju został Karol Papis (Zaplecze Ekstraklasy Adicar), natomiast najlepszym bramkarzem Wojciech Pawul (KS Kłonna).

Trofea wręczył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, który pogratulował czołowym drużynom bardzo dobrej gry w duchu fair play oraz zdobycia trofeów. Działaczom MGKS Drzewica podziękował za sprawne przeprowadzenie turnieju, zapraszając na przyszłoroczną, dwudziestą pierwszą edycję imprezy.