Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 18 kwietnia 2021
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy i Gościsławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Budżet obywatelski Drzewicy na 2019 rok zrealizowany

11.12.2019
Zakończyła się czwarta edycja budżetu obywatelskiego Drzewicy. W jej ramach powstał nowoczesny plac zabaw na drzewickim osiedlu „Skała”.

Budżet obywatelski Drzewicy to pula pieniędzy wyodrębniona z budżetu Gminy Drzewica, przeznaczona na sfinansowanie inwestycji zaproponowanych, a później wybranych bezpośrednio przez mieszkańców. Chodzi o zadania w kategorii infrastruktura - projekty inwestycyjne lub remontowe, których realizacja należy do zadań własnych Gminy.

W ramach tegorocznej edycji zgłoszono siedem projektów zadań inwestycyjnych, z których weryfikację formalno-prawną przeszły cztery. To one trafiły na listę objętą głosowaniem.

Zgodnie z regulaminem, mieszkańcy Gminy Drzewica mogli oddawać głosy poprzez Internet na stronie www.drzewica.pl/page/budżet-obywatelski lub w punkcie konsultacyjnym (pokój nr 24 Urzędu Miejskiego). Jednej osobie przysługiwał jeden głos.

Głosowanie cieszyło się rekordowym zainteresowaniem. Łącznie przyjęliśmy 2431 głosów, z których 2380 było ważnych.  Największe poparcie otrzymał projekt pn. Plac zabaw dla dzieci z elementami urządzeń gimnastycznych. Budowa placu zabaw na "Skale" przed blokiem "Steiner". Za inwestycją zgłoszoną przez Katarzynę Barul opowiedziało się 1257 osób, co dało prawie 53% ważnych głosów.

Zwycięski projekt został skierowany do realizacji, a po zakończeniu prac projektowych wyłoniliśmy wykonawcę inwestycji – firmę Magic Garden z Pakości koło Inowrocławia, która zaoferowała cenę w wysokości 66.715,20 zł.

Przedmiot zamówienia obejmował dostawę i montaż następujących elementów do zabawy:

* zestawu zabawowego: ślizgu metalowego, wejścia linowego, metalowej drabinki wejściowej, przeplotni linowej „pajęczyny”, wieży z dachem dwuspadowym i drabinki metalowej

* huśtawki metalowej (podwójnej)

* huśtawki "bocianie gniazdo"

* metalowej huśtawki "ważki"

* karuzeli tarczowej

* piaskownicy

* bujaka "żółw/motorek"

* sześciokąta wielofunkcyjnego, składającego się z drabinki, liny i ścianki wspinaczkowej, rączek gimnastycznych, rury strażackiej, przeplotni linowej i przeplotni "pajęczyny".

W zakresie rzeczowym znajdował się także montaż dwóch ławek z oparciem, kosza na śmieci, tablicy informacyjnej i ogrodzenia obiektu.

Prace przebiegły sprawnie, kończąc się w terminie. Plac zabaw jest gotowy i prezentuje się bardzo efektownie. Jesteśmy przekonani, że przypadnie do gustu dzieciakom i będzie tętnił życiem.