Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail
Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail
Podobnie jak w poprzednich latach na terenie Drzewicy realizowane będą dodatkowe patrole policyjne. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Drzewicy a Komendantem Powiatowym Policji w Opocznie. Służby ponadnormatywne policjantów zostaną sfinansowane ze środków gminnego samorządu.
Dwustronne porozumienie o służbach ponadnormatywnych zostało podpisane przez Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie mł. insp. Magdalenę Kucharską i Burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego. Uroczystość odbyła się 16 kwietnia 2025 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy.
Zgodnie z porozumieniem policjanci będą pełnić dodatkową służbę prewencyjną w ramach swojego czasu wolnego. Dwuosobowe umundurowane patrole będą kierowane w najbardziej zagrożone miejsca na podstawie bieżącej analizy oraz zgłoszeń zamieszczanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Zadaniem funkcjonariuszy ma być przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń, poprawa porządku publicznego poprzez eliminowanie zachowań nieakceptowanych społecznie.
Pierwsze dodatkowe patrole piesze pojawią się na ulicach miasta i gminy Drzewica już w maju. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców dodatkową służbę pełnić będzie łącznie kilkudziesięciu funkcjonariuszy.