Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 25 września 2020
Imieniny: Aureli, Kamila i Kleofasa
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Drzewiccy pielgrzymi na Jasnej Górze

14.08.2020
Mimo że w bieżącym roku – ze względu na stan epidemii COVID-19 – Piesza Pielgrzymka Ziemi Drzewickiej na Jasną Górę została odwołana, Granatowa „5” dotarła na Jasną Górę, podtrzymując wieloletnią tradycję wspólnego pielgrzymowania.

W czwartek, 13 sierpnia drzewiccy pielgrzymi wzięli udział w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy. Tam uczestniczyli w uroczystym zakończeniu  42. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Opiekę duszpasterską zapewnił wikariusz Parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy, ks. Michał Kopciński.

Pielgrzymi Granatowej „5” wspólnie weszli na Jasną Górę, by pokłonić się Matce Bożej i uczestniczyć w uroczystej mszy świętej na zakończenie pielgrzymki. Nabożeństwu  przewodniczył Ordynariusz Diecezji Radomskiej bp Henryk Tomasik, natomiast homilię wygłosił bp Piotr Turzyński.

W autokarowej pielgrzymce do Częstochowy wzięło udział prawie 50 osób. Pielgrzymi mieli zapewniony prowiant sfinansowany przez Gminę Drzewica, która od lat wspiera organizację Pielgrzymki Ziemi Drzewickiej na Jasną Górę.