Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 30 listopada 2022
Imieniny: Andrzeja, Maury i Ondraszka
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Gmina Drzewica finalistą Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

05.10.2022
Miło nam poinformować, że Gmina Drzewica znalazła się w ekskluzywnym gronie finalistów 26. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Tytuł finalisty otrzymała za realizację inwestycji pn. „Budowa budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej”.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Jej celem jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

W 26. edycji konkursu wzięło udział ponad 500 inwestycji z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 75. W tym gronie znalazło się zadanie Gminy Drzewica pn. „Budowa budynku Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Drzewica w technologii pasywnej”. Konkursowe jury doceniło m.in. poziom rozwiązań architektonicznych, funkcjonalność obiektu przy ul. Kolejowej w Drzewicy, nowoczesność zastosowanych technologii oraz efekty ekologiczne.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 28 września 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. W gali uczestniczył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, który z rąk członków Kapituły Konkursowej odebrał tytuł finalisty Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Prestiżowy certyfikat został przyznany Gminie Drzewica w kategorii „budowy obiektów sportowych” .