Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 18 kwietnia 2021
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy i Gościsławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Kalendarz Gminy Drzewica na 2020 rok z 12 pięknymi obrazami

12.12.2019
Jak co roku Urząd Miejski w Drzewicy stworzył kalendarz, który zdobią zdjęcia tematycznie związane z naszą Gminą. W związku z 590. rocznicą nadania praw miejskich Drzewicy, kalendarz na 2019 nawiązywał do historii miasta. W roku 2020 jest wypełniony artystycznymi interpretacjami drzewickich krajobrazów, które zostały stworzone podczas licznych konkursów oraz plenerów malarskich, organizowanych w minionych latach przez Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.

Zdjęcia użyte podczas tworzenia kalendarza, wykonane przez Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy, stanowią podsumowanie każdego z eventów malarskich odbywających się na terenie Drzewicy. Przedstawiają one dzieła artystów wyróżnionych podczas Ogólnopolskich Plenerów Malarskich p.n. „Drzewica – anioły nad miastem”, „Drzewica w obrazach zaklęta”, „Bajkowe Miasteczko – Drzewica” oraz „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”. Autorzy pochodzą z całej Polski, w tym również z Gminy Drzewica. 

Kalendarze promocyjne można nabyć w Bibliotece Samorządowej Gminy i Miasta Drzewica, działającej w budynku RCK, na pierwszym piętrze, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki.