Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 23 stycznia 2021
Imieniny: Fernandy, Jana i Rajmundy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Komunikat w związku z wdrożeniem e-dowodów

20.02.2019

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną planowane są czasowe przerwy techniczne  w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. W celu zminimalizowania ewentualnych, związanych z tym niedogodności –po stronie urzędów, jak i obywateli – przygotowaliśmy dla Państwa niezbędne informacje i wskazówki działania w tym okresie.

Zaplanowane na 4 marca 2019 r. wdrożenie dowodów z warstwą elektroniczną to zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych. Ministerstwo Cyfryzacji stara się je skrócić do koniecznego minimum. Zależy nam, aby obywatele w możliwie najmniejszym stopniu odczuli jakiekolwiek niedogodności.

Ważne informacje:

  • W środę 27 lutego 2019 r. możliwość wnioskowania przez Internet o dowód  osobisty będzie czasowo wyłączona

  Usługa będzie dostępna ponownie 4 marca.

  • W piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych

Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. Obywatele wnioski o dowód mogą składać maksymalnie do godz. 11.30,

WAŻNE! Po 4 marca nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji – obywatel będzie zmuszony do ponownego złożenia wniosku. Zależy nam na uniknięciu takich sytuacji.

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu  48-375-67-92.