Spanish

Urząd

MDP z Domaszna i Żardek w powiatowej czołówce

09.02.2024

Reprezentanci Gminy Drzewica zanotowali bardzo dobre rezultaty podczas I Halowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Opoczyńskiego. Zarówno dziewczęta z MDP Domaszno, jak i chłopcy z MDP  Żardki zajęli miejsca na podium.

Pierwsza edycja halowych zawodów MDP na szczeblu powiatu odbyła się 4 lutego 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie. Zgromadziła 12 młodzieżowych drużyn pożarniczych – 5 dziewczęcych i 7 chłopięcych. Gminę Drzewica reprezentowały mistrzowskie drużyny z OSP w Domasznie (dziewczęta) oraz OSP w Żardkach (chłopcy).

Nasza młodzież pokazała wysoki poziom sprawności fizycznej i wyszkolenia pożarniczego, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki i miejsca medalowe. W kategorii dziewcząt MDP Domaszno wywalczyła trzecie miejsce. Również trzecią lokatę w swojej kategorii zajęli chłopcy z MDP Żardki.

Skład MDP Domaszno: Marta Białek, Weronika Bień, Oliwia Brzezińska, Hanna Stolarczyk, Alina Stolarczyk. Opiekun Piotr Kłusek.

Skład MDP Żardki: Jakub Stobieniecki, Łukasz Rzeźnik, Wojciech Oracz, Mikołaj Salwiak, Jakub Gapys. Opiekun Wojciech Woźniak.

Oprócz osiągnięć drużynowych cieszyliśmy się także z sukcesu indywidualnego. W kategorii indywidualnej dziewcząt mistrzynią powiatu została Alina Stolarczyk z MDP Domaszno, która tor z przeszkodami pokonała w znakomitym czasie 30,00 s.

Dodajmy, że występy naszych drużyn oklaskiwali w Opocznie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Drzewicy - Burmistrz Janusz Reszelewski oraz Gminny Komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny.

Strażackiej młodzieży z Gminy Drzewica gratulujemy udanych startów w mistrzostwach powiatu, życząc powodzenia w I Wojewódzkich Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które zostaną rozegrane już w najbliższą sobotę, 10 lutego 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy (budynek przy ul. Szkolnej).