Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 5 marca 2021
Imieniny: Aurory, Fryderyka i Oliwii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2019

03.12.2019
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych.

Z okazji tego wyjątkowego dnia wizytę w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzewicy złożył Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski wraz z Zastępcą Burmistrza Dominikiem Niemirskim. Do uczestników i kadry WTZ skierował serdeczne życzenia, przekazując na ręce Kierownik Sylwii Gąsiorowskiej słodki upominek dla całej warsztatowej rodziny.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy został utworzony w grudniu 2005 r. Dzięki tej instytucji osoby niepełnosprawne pokazują, że chcą i potrafią być szczęśliwymi. Terapia przez pracę daje im poczucie bycia potrzebnymi, umożliwia realizację własnych pasji i umiejętności.

Warsztat wspiera integrację społeczną, daje możliwość wnoszenia własnego wkładu w życie lokalnej społeczności, a także wyrażania siebie poprzez różne formy aktywności: śpiew, taniec, rysunek, prace ręczne, prace graficzne, kulinarne i wiele innych, w których osoby z niepełnosprawnościami czują się dobrze, swobodnie, bezpiecznie i twórczo.

Efekty pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy zauważamy od lat. Uczestnicy WTZ ze swą twórczością artystyczną podróżują po całej Polsce, biorąc udział w szeregu festiwali i gościnnych występów. Bardzo aktywni są również na terenie Gminy Drzewica. Swymi występami uświetniają Dożynki Gminne czy spotkania sobótkowe nad zalewem. Nie sposób nie wspomnieć o Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością „Podkasana Muza”, której drzewicki Warsztat jest organizatorem i pomysłodawcą, a także o cyklicznych kiermaszach świątecznych.

To tylko ułamek wszechstronnej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Gorąco zapraszamy na oficjalną stronę internetowa placówki: http://wtzdrzewica.pl , gdzie znajdą Państwo pełną informację na temat codziennego życia i sukcesów Warsztatu.