Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 18 kwietnia 2021
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy i Gościsławy
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Odzyskujemy świąteczną energię z Celsium!

17.12.2019
W Święta Bożego Narodzenia przystrajają nasze mieszkania i tworzą niepowtarzalny klimat, po Świętach natomiast niewielu wie, co z nimi zrobić i jak prawidłowo je zutylizować. W Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Drzewicy, Grójcu oraz Sokółce po raz pierwszy zorganizowana zostanie zbiórka żywych choinek pod hasłem "Odzyskujemy świąteczną energię". Organizatorem akcji jest firma Celsium, która od wielu lat wytwarza i przesyła ciepło w zgodzie z naturą przy zastosowaniu nowoczesnych, proekologicznych technologii. Oczyszczone z ozdób i lampek drzewka zostaną zebrane bezpośrednio od mieszkańców, a następnie zostaną spalone w kotłach biomasowych i zamienione na ekologiczną energię wykorzystaną do ogrzewania domów mieszkańców. Akcja potrwa do końca stycznia.  

Choinka w świetle prawa jest odpadem komunalnym, który powinien być odpowiednio zebrany i zutylizowany. Wielu z nas kupując bożonarodzeniowe drzewko nie zastanawia się, co zrobi z nim po Świętach. Dlatego Celsium proponuje wszystkim mieszkańcom Skarżyska Kamiennej, Starachowic, Drzewicy, Grójca oraz Sokółki darmowy odbiór choinek w okresie poświątecznym. Dzięki recyklingowi drzewek zmniejszy się produkcja dwutlenku węgla w mieście, a świąteczna EKO energia wróci do prosto do mieszkańców.

- Ideą akcji "Odzyskujemy świąteczną energię" jest ponowne wykorzystanie choinek. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej proekologicznej akcji. Drzewka zostaną spalone i zamienione na energię wykorzystaną do ogrzewania domów, która jest bardzo przyjazna środowisku. Dzięki takim działaniom zwiększamy udział tzw. zielonej energii oraz dbamy o środowisko - mówi Agnieszka Plaskota, kierownik działu Sprzedaży i Marketingu.

Jak mieszkańcy mogą się zgłosić po odbiór drzewka? Wystarczy, że odwiedzą Facebooka Celsium, polubią go, a w wiadomości prywatnej zostawią informację od kogo, kiedy i skąd pracownicy Celsium mają odebrać choinkę. Po zebraniu zgłoszeń zostanie ogłoszony harmonogram odbiorców i poinformujemy każdego indywidualnie. Przed oddaniem choinki należy pamiętać, aby uprzednio oczyścić choinkę z dekoracji, stojaka lub doniczki.

Organizatorzy będą przyjmowali zgłoszenia od mieszkańców do końca grudnia, a zbiórka choinek potrwa do końca stycznia. Pełny harmonogram oraz wszelkie informacja dotyczące akcji zostaną opublikowane na stronie www.celsium.pl oraz https://www.facebook.com/cieplocelsium/