Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 21 września 2020
Imieniny: Darii, Mateusza i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ogrodzenie boiska i dwie siłownie zewnętrzne dzięki grantom sołeckim

26.11.2019
W bieżącym roku Gmina Drzewica zrealizowała trzy inwestycje współfinasowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach małych projektów lokalnych na terenach wiejskich – tzw. grantów sołeckich.

Pierwsze zadanie to „Budowa ogrodzenia boiska sportowego w miejscowości Żardki”. Przedmiot zamówienia obejmował roboty związane z dostawą i montażem ogrodzenia boków boiska – dwóch odcinków o długości 52 m każdy, w tym: *  zabetonowanie ocynkowanych słupów stalowych o wysokości 4 m, licząc od poziomu gruntu * rozstawienie słupów w odległości 5 m między sobą * rozciągnięcie siatki z polipropylenu (długość boku oczka maksymalnie 10 cm).

Prace wykonane przez firmę Usługi Remontowe - Krzysztof Guldziński z Opoczna kosztowały 18.204 zł brutto. Dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego wyniosło 5.929,04 zł.

Dwa kolejne zadania polegały na budowie siłowni zewnętrznych w Trzebinie i Giełzowie. Obiekty stanęły na terenie lokalnych placów zabaw. Dostawą i montażem urządzeń do ćwiczeń zajęła się firma Fit Park z Torunia, która pod każdym elementem siłowni wykonała również utwardzenie terenu.

W ramach inwestycji pn. „Budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Trzebina” zakupiono i zamontowano następujące elementy siłowni: twister, narciarza, jeźdźca, biegacza (dwa komplety), wioślarza, koła tai chi i ławkę z rowerem.  Koszty osiągnęły wartość 29.681,40 zł, natomiast dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego 10.000 zł.

„Budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Giełzów” wiązała się z zakupem i montażem twistera, narciarza, jeźdźca i biegacza. Zadanie kosztowało 14.354,60 zł przy  dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 4.800 zł.