Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 5 marca 2021
Imieniny: Aurory, Fryderyka i Oliwii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Otwarta lekcja historii z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Brzustowcu

05.12.2019
Szkoła Podstawowa w Brzustowcu skorzystała z dofinansowania z programu rządowego „Aktywna tablica”, w ramach którego otrzymała monitor interaktywny i tablicę multimedialną. Zakupy były możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Drzewicy. W sumie placówka otrzymała 14.000 zł środków rządowych i 3.500 zł wkładu własnego organu prowadzącego.

Wykorzystując podczas zajęć nowoczesne narzędzia pracy nauczyciele dzielą się dobrymi praktykami. Tak było 2 grudnia podczas  otwartej lekcji historii w kl. VIII pod hasłem „Polska w latach II wojny światowej”. Uczestniczyli w niej: Dyrektor SP w Brzustowcu Agnieszka Wrzosek oraz nauczyciele SP w Brzustowcu i szkół filialnych w Jelni i Krzczonowie: Renata Rogulska, Monika Raczyńska, Małgorzata Milewska - Woźniak i Anna Kowalska. Zajęcia prowadziła Anna Świderska –nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Lekcja została przeprowadzona z zastosowaniem technologii informacyjnej i komunikacyjnej, głównie z wykorzystaniem licznych możliwości „Aktywnej tablicy”. Podczas zajęć wykorzystano m.in.: podręcznik elektroniczny i ćwiczenia elektroniczne na platformie Wsipnet.pl, Historia. Plansze interaktywne. Szkoła podstawowa. WSiP, (dział II wojna światowa/ziemie polskie pod dwiema okupacjami ), LearningApps - platformę edukacyjną, film z zasobów  Instytutu Pamięci Narodowej  "Niezwyciężeni" oraz zwiastun reklamowy Ogólnopolskiej akcji "BohaterON - włącz historię".

Zastosowanie wyżej wymienionych środków dydaktycznych i różnorodnych form i metod pracy  zaktywizowało uczniów kl. VIII, pozwalając na pełną realizację założonych przez nauczyciela celów zajęć.