Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ozonowanie miejsc publicznych w Drzewicy

06.04.2020




W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie miasta i w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców władze Gminy Drzewica podjęły decyzję o ozonowaniu ulic, chodników i przystanków. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 6 kwietnia 2020 roku. Ma pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV.2.

Zgodnie z rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, ozonowanie w pierwszej kolejności powinno odbywać się na przystankach autobusowych, przy placówkach służby zdrowia oraz miejscach, gdzie wystąpiło zarażenie SARS-CoV.2 i zachorowanie na COVID-19.

Ta metoda dokładnej dezynfekcji została zastosowana w kilku lokalizacjach Drzewicy, m.in. przed wejściem na teren Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, przy Przychodni Rejonowej oraz na dworcu autobusowym na ul. W. Sikorskiego. Usługodawca zdezynfekował chodniki, ulice, ławki, ogrodzenia i barierki łańcuchowe.

Akcja będzie kontynuowana.

CZYM JEST OZONOWANIE

Ozonowanie to skuteczny środek w walce z koronawirusem, innymi wirusami i bakteriami. Jest bezpieczny dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Wodę wysoko ozonowaną można wykorzystać zarówno do mycia powierzchni, jak i rozpylania. Po kilku minutach prowadzonej dezynfekcji rozkłada się do czystego tlenu.