Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Punkt informacyjno-konsultacyjny programu „Czyste Powietrze” w Drzewicy

15.07.2021




Od poniedziałku, 19 lipca 2021 roku w Urzędzie Miejskim w Drzewicy będzie działał punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”. To efekt porozumienia Gminy Drzewica z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Punkt mieści się w pokoju nr 6 na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Drzewicy (ul. Stanisława Staszica 22). Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-17:00.

Przeszkoleni urzędnicy zapewnią mieszkańcom:

* kompleksowe i precyzyjne informacje o wsparciu finansowym na wymianę pieców i termomodernizację domów,

* pomoc w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW,

* pomoc przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 48 375-72-01 (w godzinach 15:00-17:00). Ze względu na ograniczony zakres czasowy działania punktu osoby zainteresowane wizytą i uzyskaniem pomocy proszone są o wcześniejsze zgłoszenia pod numerem telefonu 48 375-67-94.

***

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Dla kogo?

Jest przeznaczony dla osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co?

Dofinansowanie można uzyskać na:

* wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe (pieców, kotłów) na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy,

* przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile?

Dotacja może wynosić do 30.000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37.000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Szczegóły na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/