Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: jakuba, Krzysztofa i Walentyny
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z Drzewicy w Energylandii

20.09.2021
W środę, 15 września 2021 roku radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z Drzewicy odwiedzili Energylandię – najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. Na wycieczkę pojechali wraz ze swoimi zespołami uczniowskimi, które pomagały w szkolnych kampaniach wyborczych i działaniach projektowych.

W położonej w Zatorze (woj. małopolskie) Energylandii znajduje się kilkadziesiąt atrakcji rozlokowanych na 43 hektarach. Park podzielony jest na cztery różne strefy, oferujące razem 70 form aktywności, dodatkowo 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe w dwóch teatrach i dwóch amfiteatrach, nowoczesne kino 7D, pokazy kaskaderów i akrobatów, teatrzyki i musicale, projekcje filmów oraz edukacyjne i artystyczne warsztaty.

Z tych atrakcji skorzystało ponad 60 uczestników wycieczki, w tym m.in. uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Drzewica oraz Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy. Każdy otrzymał bilet do kolorowego i bajkowego świata zabawy. Miał zapewniony obiad oraz otrzymał voucher na napoje i frytki. Opiekunami grup byli: p. Bożena Fiderek, p. Andrzej Kwiecień i p. Agnieszka Kopytowska.

Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca i animacje mapping 3D. Tu nikt nie miał czasu na nudę! Prawie wszyscy skusili się na przejażdżkę Hyperionem – największym w Europie mega coasterem oraz najwyższym i najszybszym na świecie Speedem - wodnym roller coasterem. Nic więc dziwnego, że do domów wracali w doskonałych nastrojach, po dniu pełnym przygód i emocji.

Organizatorem wycieczki był Urząd Miejski w Drzewicy we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Przygotowaniem całego wyjazdu zajął się Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę.