Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Piątek, 25 czerwca 2021
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Rolniku, zgłoś zwierzęta przez Internet!

30.07.2020

Realizując przepisy ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz, idąc z postępem jakim jest informatyzacja, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła w sierpniu 2018 roku Portal IRZplus

Portal IRZplus umożliwia posiadaczom zwierząt szybkie i wygodne dokonywanie zgłoszeń zwierzęcych przez Internet, eliminuje konieczność wizyty w biurze powiatowym ARiMR lub wizyty na poczcie w celu wysłania zgłoszenia IRZ. W obecnej sytuacji epidemiologicznej jest to bardzo istotne, ponieważ zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 poprzez ograniczenie kontaktów między posiadaczami i pracownikami ARiMR.

Aplikacja obsługuje wszystkie rodzaje zgłoszeń i wniosków w zakresie IRZ. Daje możliwość przeglądu dokumentów złożonych elektronicznie oraz sprawdzenia stanu weryfikacji zgłoszenia. Umożliwia wydruk potwierdzenia złożonego zgłoszenia.

Korzystanie z w / w aplikacji jest bezpłatne i jest dużym ułatwieniem przy wywiązywaniu się z obowiązku, jaki nakłada na rolników / posiadaczy zwierząt ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Portal pozwala zaoszczędzić czas, daje możliwość zminimalizowania kosztów i zmniejsza ryzyko zarażenia w obecnej sytuacji epidemicznej.

Portal IRZ Plus ma być kluczowym narzędziem pozwalającym posiadaczom zwierząt wywiązywać się z łatwością z ustawowych obowiązków IRZ bez konieczności wychodzenia z domu. Państwa wsparcie niewątpliwie pozwoli na osiągnięcie tego celu, jakim jest przede wszystkim ułatwienie załatwienia sprawy w urzędzie.

 Rejestracja www irz