Spanish

Urząd

Siatkarz Drzewica Mistrzem Województwa Łódzkiego LZS!

10.05.2022

Miło nam poinformować, że zespół Siatkarza Drzewica wygrał Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych w piłce siatkowej mężczyzn. Nasza drużyna wywalczyła tytuł mistrzowski w znakomitym stylu, odnosząc komplet zwycięstw.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS odbyły się 8 maja 2022 roku w hali sportowej w Sulejowie. Zgromadziły 11 mocnych drużyn,  w tym  również ekipy występujące na co dzień w rozgrywkach ligowych PZPS.

W gronie startujących był LZS Siatkarz Drzewica, który od lat należy do wojewódzkiej czołówki siatkarskich zespołów spod znaku LZS. Na parkiecie w Sulejowie nasza drużyna potwierdziła swoją klasę, prezentując kapitalną grę.

W eliminacjach grupowych drzewiczanie bez problemu pokonali drużyny z Justynowa (powiat łódzki wschodni) i Kutna po 2:0 w setach, dzięki czemu z pierwszego miejsca awansowali do fazy play-off.

W półfinale przeciwnikiem Siatkarza był KS Volley Radomsko. Po trzysetowym boju zakończonym tie-breakiem lepsi okazali się drzewiczanie, uzyskując awans do finału.

Mecz o tytuł mistrzowski z UKS FUKS Sulejów również był niezwykle emocjonujący. Nasza drużyna wygrała pierwszą partię na przewagi (31:29), a w drugiej potwierdziła swoją dominację, zwyciężając do 22. Tym samym została Mistrzem Województwa Łódzkiego LZS 2022! To drugi tytuł mistrzowski Siatkarza Drzewica w historii startów w wojewódzkich finałach LZS.

Wyniki fazy play-off

Półfinały

LZS Siatkarz Drzewica – KS Volley Radomsko 2:1 (25:17, 21:25, 15:11)

UKS FUKS Sulejów – Libero Pajęczno 2:0 (26:24, 25:17)

Mecz o trzecie miejsce

KS Volley Radomsko - MUKS Libero Pajęczno 2:0 (27:25, 25:16)

Finał

LZS Siatkarz Drzewica – UKS FUKS Sulejów 2:0 (31:29, 25:22)

Mistrzowska drużyna LZS Siatkarz Drzewica występowała w składzie: Michał Woźniak, Adam Woźniak, Patryk Woźniak, Mariusz Skrętowski, Jakub Norek, Dominik Raczyński, Bartłomiej Ciesielski, Karol Ciesielski.

Podczas uroczystej dekoracji mistrzowie z Drzewicy otrzymali puchar i złote medale z rąk Marka Mazura – Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Łodzi. Główne trofeum odebrał kapitan drużyny, Michał Woźniak.

- Zawodnikom Siatkarza Drzewica serdecznie gratuluję kolejnego sukcesu w rozgrywkach LZS. Tytuł najlepszej drużyny w Województwie Łódzkim stanowi dowód wysokiego poziomu sportowego prezentowanego przez nasz zespół. Wyrażając duże uznanie dla dokonań drzewickich siatkarzy, dziękuję im za propagowanie siatkówki i sportowego stylu życia oraz za  znakomite promowanie Gminy Drzewica – podkreślił Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.