Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Czwartek, 29 października 2020
Imieniny: Angeli, Przemysława i Zenobii
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne z mieszkańcami Trzebiny i Świerczyny

22.01.2018

W niedzielę 21 stycznia w Trzebinie odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne z mieszkańcami.  To ostatnie z serii spotkań Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Janusza Reszelewskiego z mieszkańcami gminy.

Przez ostatnie trzy tygodnie Burmistrz odwiedzał świetlice wiejskie i strażnice OSP w Gminie Drzewica zapraszając mieszkańców na wspólne spotkanie o charakterze świątecznym. Mimo, iż od świąt Bożego Narodzenia mija już miesiąc spotkania cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród mieszkańców a frekwencja była zdecydowanie większa niż w poprzednich latach. W sumie we wszystkich miejscowościach kilkaset osób spotykało się by wspólnie podzielić się opłatkiem przy dźwiękach kolęd. Taka właśnie idea przyświecała owym spotkaniom – przyjacielska, rodzinna atmosfera gdzie można choć na chwilę zatrzymać się i spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół.   Mieszkańcy odpowiadali na zaproszenie Burmistrza wyjątkowo przystrajając świetlice, przygotowując jasełka oraz świąteczne stoły, tak by jak najwierniej odwzorować świąteczną atmosferę i rodzinny klimat. Wszelkie działania były wzorowym wyrazem mobilizacji oraz niebywałego zorganizowania wśród mniejszych i większych społeczności. Obecność dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów, strażaków, przedstawicieli stowarzyszeń, sołtysów czy radnych odzwierciedla, co często podkreślał Burmistrz, przynależność do lokalnej Małej Ojczyzny.

Spotkanie w Trzebinie uznać można jako swoisty finał pomysłu Burmistrza, który już od trzech lat z powodzeniem wdrażany jest w życie. O magicznie świąteczny charakter spotkania w Trzebinie zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło również wspólnego łamania się opłatkiem oraz życzeń i rozmów. Okres Świąt Bożego Narodzenia to zdecydowanie najbardziej rodzinny czas w całym kalendarzu. Znikają spory oraz wszelkie waśnie. Jednak przyjacielska atmosfera nie musi trwać zaledwie kilka tygodni. Pamiętajmy, by w swoich domach, rodzinach oraz wśród znajomych podtrzymywać ten stan jak najdłużej. Niech towarzyszy nam przez cały rok.