Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Niedziela, 11 kwietnia 2021
Imieniny: Filipa, Izoldy i Leona
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Spotkanie Radnych I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy z Profesorem Jerzym Stępniem

19.06.2019
W czwartek (tj. 13 czerwca) odbyło się ostatnie działanie związane z Sesją Dzieci i Młodzieży w Drzewicy, która odbyła się 1 czerwca, w związku z obchodami 590. Rocznicy Nadania Praw Miejskich Drzewicy.

Na sali konferencyjnej drzewickiego RCK zgromadzili się, wybrani w kwietniowych wyborach, przedstawiciele poszczególnych placówek oświatowych młodzieżowej rady. Radni na spotkanie przybyli wraz ze swoimi zespołami uczniowskimi oraz nauczycielami. Na spotkaniu obecni byli także: Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Zastępca Burmistrza Drzewicy Dominik Niemirski, Radni Rady Miejskiej w Drzewicy oraz Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Drzewica. W spotkaniu wziął udział również Andrzej Machowski – prezes stowarzyszenia Forum 4 Czerwca

Wszyscy przybyli, mieli okazję wysłuchać wykładu dotyczącego samorządu, samorządności i wartości każdego głosu, oraz historycznego podłoża wartości jakie spajają i tworzą społeczeństwo obywatelskie. Prelekcję wygłosił Profesor Jerzy Stępień - współzałożyciel Solidarności w regionie świętokrzyskim, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, Senator I i II kadencji, orędownik idei samorządu. 

W trakcie wykładu każdy mógł zabrać głos, z czego korzystali zarówno uczniowie, radni  I SDiM w Drzewicy jak i nauczyciele dopytując o szczegóły. Profesor jeszcze długo po  wykładzie odpowiadał na pytania uczniów, dzieląc się z nimi swoimi przemyśleniami dotyczącymi społeczeństwa obywatelskiego. 

To ostatnie działanie w ramach I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy. Obszerną relację z realizacji całego projektu możecie Państwo przeczytać pod adresem: https://www.drzewica.pl/content/i-sesja-dzieci-i-m%C5%82odzie%C5%BCy-w-drzewicy-0