Spanish

Urząd

SZACUNEK GROMI

21.07.2015

18 lipca 2015 roku zainaugurowano X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica. W sobotnie popołudnie do rywalizacji przystąpiły 4 zespołu, w skład których wchodzą mieszkańcy gminy Drzewica. Przypomnijmy, że żaden z zawodników zgłoszonych do Turnieju nie mógł rozegrać ani 1 meczu w rundzie wiosennej 2014/2015 w zespołach zgłoszonych do struktur OZPN. Mecze trwają 2 x 25 minut, a na boisku w 1 drużynie przebywa bramkarz plus 5 zawodników z pola.

1 kolejka spotkań:

SZACUNEK DRZEWICA   -  WETERANI                        16-1     (6:0)

Składy:

Szacunek: Jędrzejczak, Kiljanek, Podogrocki P., Podogrocki K., Wojtarek, Bińkowski, Bogatek

Weterani: Wyciński, Minkina, Plewa, Krakowiak, Białek T., Grudziecki, Podstawka, Białek M., Kopeć.

Bogatek Marek - 1,

W pierwszym spotkaniu otwierającym imprezę faworyt do zwycięstwa w całym turnieju, Szacunek Drzewica, zmierzył się z drużyną Weteranów. Szybko sprawdziły się przedmeczowe prognozy co do tego, która z drużyn zainkasuje w tym spotkaniu 3 punkty. Kibice nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę, a i kolejne wpadały z regularną częstotliwością. Prowadzenie 6-0 do przerwy i pełna kontrola meczu przez zawodników Szacunku, to krótki aczkolwiek dosadny opis tego, co działo się na boisku. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kanonada strzelecka najbardziej doświadczonej drużyny występującej w rozgrywkach trwała nadal. Weterani walczyli do końca i tuż przed zakończeniem spotkania udało się zdobyć honorową bramkę. Piłka zagrywana z własnej połowy pierwotnie miała być dośrodkowaniem w pole karne, ale zaskoczyła golkipera zespołu Szacunku i wpadła do siatki ku uciesze kibiców dopingujących Weteranów. Wynik 16-1 i aż 9 bramek strzelonych przez Michała Wojtarka, notabene grającego z numerem 9, mogą budzić respekt kolejnych rywali, którzy staną na drodze ekipy z Drzewicy.

TOXIC - ZAKOŚCIELE       6-4  (3:3)

Składy:

Toxic: Piątkowski, Stolarczyk, Malinowski, Kowalski, Staszewski, Kuc, Ptaszek I., Bednarczyk, Ptaszek H.

Zakościele: Białek, Gwóźdź, Szpociński, Wojtarek, Kmita, Wiktorowicz, Wroński.

Sławomir Kuc - 2,                      Wojtarek Jacek - 2,

Ptaszek Hubert - 1,                    Wroński Jarosław - 1,

Bednarczyk Mateusz - 1,           Gwóźdź Konrad - 1,

Ptaszek Igor - 1,

Kowalski Jakub - 1,

Drugi mecz turnieju zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ spotkały się w nim dwa młode zespoły debiutujące w Pucharze Burmistrza. Początek spotkania zdecydowanie należał do ekipy Toxic. Dobra gra i składnie akcje zaowocowały prowadzeniem 3-0. Wynik jakby się mogło wydawać bezpieczny, pozwalający na kontrolowanie spotkania, a jednak rozluźnienie prowadzących i coraz lepsza gra przeciwnika spowodowały, iż do przerwy mieliśmy remis 3-3. Po przerwie drużyna Toxic wyszła na prowadzenie 4-3. Ambitnie grający chłopcy z Zakościela, ponownie zdołali wyrównać, jednak sama końcówka należała już do rywali, którzy strzelili kolejne dwa gole i to oni cieszyli się po ostatnim Arkadiusza Gadomskiego, sędziego głównego obu spotkań.

Za tydzień 2 kolejka rozgrywek. Serdecznie zapraszamy na drzewicki „Orlik”.