Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Sobota, 30 września 2023
Imieniny: Geraldy, Honoriusza i Wery
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wraca handel na targowisku w Drzewicy

29.04.2020
Od najbliższego piątku, 1 maja 2020 roku targowisko w Drzewicy ponownie będzie otwarte. Handel powróci z pewnymi ograniczeniami, a kupcy i sprzedający będą zobowiązani przestrzegać niezbędnych rygorów sanitarnych.

Ze względu na epidemię koronawirusa targowisko w Drzewicy zostało zamknięte 20 marca 2020 roku. Od tego czasu handel był całkowicie wstrzymany.

Ta sytuacja ulegnie zmianie już w najbliższy piątek, 1 maja 2020 roku. Na targowisku ponownie będzie można zrobić zakupy, jednak tylko wybranych produktów. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Drzewicy z dnia 28 kwietnia 2020 roku, dopuszczony będzie handel płodami rolnymi, sadzonkami roślin oraz zwierzętami hodowlanymi.

Chcemy podkreślić, że działalność handlowa na targowisku musi odbywać się z zachowaniem określonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Apelujemy więc o przestrzeganie zaleceń ustanowionych Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku, w szczególności:

* w przypadku handlu na straganie lub targowisku mogą przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 4 osoby na jedno miejsce prowadzenia sprzedaży (z wyłączeniem osób stanowiących obsługę obiektów, placówek, targowisk oraz straganów)

* podczas zakupu towarów ww. osoby są obowiązane nosić rękawiczki jednorazowe

* istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego

* konieczne jest zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy kupującymi oraz pomiędzy kupującymi a sprzedawcami (minimum 2 metry).