Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

Wtorek, 24 listopada 2020
Imieniny: Emmy, Flory i Romana
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Wracają pociągi z Drzewicy do Łodzi

17.11.2020
Szanowni Państwo,

jest mi bardzo miło poinformować, że Drzewica znowu będzie miała pasażerskie połączenia kolejowe ze stolicą województwa. Po wielu latach przerwy pociągi do Łodzi wracają od 13 grudnia bieżącego roku. W imieniu Samorządu Gminy Drzewica, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej serdecznie zachęcam więc Państwa do korzystania z nowych połączeń relacji Drzewica - Łódź - Drzewica.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy linię Łódź – Drzewica – Łódź będzie obsługiwało w ciągu doby sześć par pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Są to składy nowej generacji, które wyróżniają się wysoką niezawodnością oraz wieloma udogodnieniami dla pasażerów, m.in. darmowym wi-fi, gniazdami elektrycznymi z ładowarkami usb, biletomatami czy dostępnością dla osób niepełnosprawnych.

Pojazdy osiągają prędkość do 160 km/godz., dzięki czemu pokonanie całej trasy do Łodzi zajmie ok. 80 minut, a odcinka z Drzewicy do Tomaszowa Mazowieckiego ok. 30 minut. Co ważne, będą skorelowane z połączeniami od strony Radomia, realizowanymi przez Koleje Mazowieckie.

Chcę zaznaczyć, że do korzystania z połączeń zachęca również elastyczna oferta cenowa, liczne zniżki i promocje oferowane przez przewoźnika. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo sanitarne podróżnych ŁKA wdrożyła wzmożony program sprzątania i dezynfekcji pociągów.

Głęboko wierzę, że połączenia do Łodzi – tak oczekiwane przez naszych mieszkańców – spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony pasażerów. Dzięki uruchomieniu pociągów do Łodzi drzewiczanie ponownie zyskają dogodny dojazd do pracy, szkół czy urzędów - nie tylko w stolicy województwa, ale również w Tomaszowie Mazowieckim, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Burmistrz Drzewicy

(-) Janusz Reszelewski