Urząd

Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU 2015

02.04.2015

KATEGORIE U-8 i U-10

23 marca 2015 roku odbyły się finały wojewódzkie XV edycji turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dla kategorii U-8 oraz U-10 dla dziewcząt i chłopców. Areną zmagań młodych adeptów piłkarskich był kompleks boisk Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi. Drzewickim akcentem był występ chłopców w kategorii do lat 8 (kategoria ta debiutowała w tym turnieju), którzy przepustkę do finałów wojewódzkich zdobyli wygrywając uprzednio zawody powiatowe.

Po rejestracji wszystkich drużyn nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju. Dzieciaków przywitała maskotka turnieju – Kubuś, która przybiła z każdym z nich „piątkę”, a w dalszej części turnieju, chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć. Odśpiewano wspólnie hymn turnieju, którego autorem jest znany polski raper - Mezo. Na koniec przypomniano jeszcze najważniejsze przepisy gry charakterystyczne tylko dla tego turnieju i można było wreszcie skupić się na grze.

SP DRZEWICA - SP ŻDZARY  7-0  (3:0)

Początek pierwszej połowy tego spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu naszych zawodników. Nie potrafili odnaleźć się na boisku i było widać w ich poczynaniach tremę, gdyż nigdy nie mieli okazji konkurować w zawodach takiej rangi. Po kilku korektach w ustawieniu i sposobie rozgrywania piłki, których udzielił im trener Karol Podogrocki, zaczęli grać co raz pewniej i śmielej atakowali na bramkę przeciwnika. Efektem czego udało się pokonać bramkarza ze Żdzar trzykrotnie. Nasi młodzi piłkarze poszli za ciosem i dołożyli kolejne cztery bramki w drugiej połowie. Świetną formą strzelecką błysnął zdobywca aż 5 bramek Jakub Kmieciak. Po jednej bramce dołożyli Rafał Madzio oraz Mikołaj Zawadzki.

SP DRZEWICA - SP LUBANIA  2-1  (0:1)

Zupełnie odmienny przebieg miało drugie spotkanie. Chłopcy z Drzewicy poczuli się zbyt pewnie i zostali za to skarceni przez rywala. Wynik 0-1 spowodował chaos na boisku, którego nie dało się opanować przez pierwszą część meczu. Reprymendy trenerskie wygłoszone podczas przerwy pozwoliły na przejęcie inicjatywy w drugiej odsłonie pojedynku, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki drużyny z Lubania. Gdy wydawało się, iż spotkanie zakończy się porażką, ponownie dał o sobie znać niesamowicie skuteczny Jakub Kmieciak. Zdobywając dwie bramki w końcówce meczu dał zwycięstwo swojemu zespołowi.

SP DRZEWICA - UKS PIOTRKOVIA  1-2  (0:1)

Przed ostatnim pojedynkiem sprawa była jasna, jako że do czołowej czwórki zawodów awans uzyskiwała jedynie drużyna, która wygra grupę, nasz zespół musiał pokonać rówieśników z Piotrkowa Trybunalskiego. Chłopcy podeszli do rywala z respektem i na polecenie trenera zagrali bardziej defensywny futbol licząc na okazję do gry z kontry. Niestety przeciwnicy zdobyli bramkę i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Zmiana taktyki w przerwie na bardziej ofensywną przyniosła efekt w postaci samobójczej bramki zdobytej przez jednego z obrońców Piotrkovii. Gdy wydawało się, iż jest szansa na rozwinięcie skrzydeł i zdobycie upragnionej bramki dającej prowadzenie, po jednej z akcji rywali, zdobyli oni bramkę ustalając w ten sposób wynik spotkania.

Ostatecznie nasz zespół został sklasyfikowany na miejscach 5-8. Wynik dobrze rokuje na dalsze lata, kolejny raz Drzewica mocno zaznaczyła swoją obecność wśród najlepszych drużyn w województwie. Młodzi piłkarze zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, medalami za udział w turnieju, dyplomem a także koszulkami piłkarskimi ufundowanymi przez sponsora tytularnego. Najważniejsze jednak, iż turniej dał im niesamowite wspomnienia i zaszczepił w nich miłość do sportu. Wszyscy gracze zgodnie zapowiedzieli, że to nie jest ich ostatnia wizyta w finałach wojewódzkich i poprzez ciężką pracę na treningach zamierzają przygotowywać się do kolejnej edycji turnieju.

KATEGORIA U-12

Najstarsza kategoria wiekowa biorąca udział w turnieju rozegrała swoje mecze finału wojewódzkiego we wtorek 24 marca, czyli dzień po zawodach dla kategorii U-8 i U-10. Miejscem spotkania była ponownie Łódź i boiska ChKS-u. Wśród dziewcząt i chłopców znalazła się męska drużyna z Drzewicy.

Po przywitaniu drużyn i części wprowadzającej przystąpiono do rywalizacji, która miała wyłonić mistrzów wojewódzkich wśród dziewcząt i chłopców w kategorii U-12. Najlepsze zespoły wojewódzkie zagrają w wielkim ogólnopolskim finale imprezy, który odbędzie się w Warszawie.

SP DRZEWICA - SP ZDUŃSKA WOLA   3-0  (2:0)

Podobnie jak młodsi koledzy, tak i drużyna 12-latków rozpoczęła turniej od wygranej. Wynik może być jednak mylący, gdyż przez cały mecz trwała wyrównana walka o każdy metr boiska. Chłopcy z Drzewicy za poleceniem trenera zagrali wysokim pressingiem co wymuszało na rywalu niedokładności w obronie. Taktyka ta przyniosła skutek w postaci zdobytych dwóch goli. Obie bramki były autorstwem Jakuba Bednarczyka. Wynik 2-0 do przerwy spowodował, iż nasi młodzi piłkarze grali drugą połowę ze spokojem i mogli wyprowadzać kontrataki. Po jednym z nich Piotr Białek zdobył kolejną bramkę ustalając wynik meczu.

SP DRZEWICA - SP SKIERNIEWICE   2-2  (0:1)

W drugiej serii spotkań przyszło zmierzyć się zwycięzcą z pierwszych pojedynków. Na inaugurację zespół ze Skierniewic pewnie pokonał rówieśników z Brzezin 4-0. Wygrana w tym meczu mocno przybliżała do wyjścia z grupy i walki w kolejnej fazie turnieju. Przeciwnik nie pozwalał na swobodne rozgrywanie piłki i atakował drużynę z Drzewicy w momencie, gdy ta wyprowadzała piłkę z własnej połowy. Chłopcy nie mogli sobie poradzić z taką presją ze strony rywala. Efektem czego, przegrywaliśmy do przerwy 0-1. Druga część spotkania była już dużo lepsza w wykonaniu Drzewiczan i wyszli oni na prowadzenie po dwóch bramkach strzelonych przez Piotra Białka. Kiedy wydawało się, iż chłopcy zapiszą na swoim koncie kolejne 3 punkty, nieoczekiwany strzał oddany z dalszej odległości przez jednego z przeciwników znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Dawida Grudzieckiego. Ostatnia akcja meczu zmieniła wynik spotkania na 2-2.

SP DRZEWICA - SP BRZEZINY   8-0  (4:0)

Przed spotkaniem nasi chłopcy nie potrzebowali motywacji, gdyż byli świadomi, że ten mecz muszą wygrać i to najlepiej w jak największych rozmiarach. Ranga spotkania i korespondencyjny pojedynek z drużyną ze Skierniewic podziałał na drużynę w najlepszy z możliwych sposobów. Od początku pojedynku do ostatniego gwizdka sędziego to oni nadawali ton rywalizacji. Kwestią do rozstrzygnięcia była tylko ilość goli, która wpadnie do bramki drużyny przeciwnej. Obie połowy zakończyły się wynikiem 4-0. Rezultat 8-0 pozwolił awansować do ćwierćfinału imprezy. Bramki w tym meczu strzelali: Piotr Białek, który wpisał się na listę strzelców czterokrotnie, trzy bramki dołożył Patryk Krzyżanowski, a jednego gol dołożył Jakub Bednarczyk.

Ćwierćfinał

Po zakończeniu fazy grupowej i wyłonieniu najlepszej „ósemki” turnieju, przyszedł czas na ćwierćfinały. W wyniku losowania drużyna z Drzewicy trafiła na bardzo silną ekipę UKS-u Piotrkovii. Jak wymagający to przeciwnik mogli przekonać się młodsi piłkarze z kategorii U-8, którzy dzień wcześniej odpadli z turnieju właśnie po porażce z drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego.

SP DRZEWICA - UKS PIOTRKOVIA   0-4  (0:0)

Zrządzeniem losu w tym ćwierćfinale trafiły na siebie oba zespoły, które grały w pomarańczowych trykotach. Po szybkim losowaniu, to drużyna rywala musiała przywdziać pomocne znaczniki. Pierwsza połowa uwidoczniła taktyki z obu stron polegające przede wszystkim na nie dopuszczeniu rywali do swojej bramki. Zatem wynik 0-0 po 10 minutach gry nie mógł nikogo dziwić. W drugiej połowie piłkarze Piotrkovii podkręcili tempo, co zaprocentowało zdobyciem bramek. Mimo usilnych starań naszych zawodników zauważalne było, iż przeciwnicy są pewni swego i to oni zachowali więcej sił po fazie grupowej. Z każdą minutą przewaga piłkarzy z Piotrkowa Trybunalskiego stawała się bardziej zauważalna. Natomiast nadzieja na dobry wynik wśród naszej drużyny gasła w oczach. Spotkanie zakończyło się porażką 0-4.

Niestety tym razem nie udało się powtórzyć osiągnięcia sprzed dwóch lat, kiedy to Ci sami chłopcy wywalczyli trzecie miejsce w kategorii U-10. Ostatecznie drużyna z Drzewicy sklasyfikowana została na miejscach 5-8.