Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

zmiana ustawień

środa, 30 listopada 2022
Imieniny: Andrzeja, Maury i Ondraszka
Text Version
High contrast
A- A+

GTranslate

Wybierz język
Polish
English
French
German
Italian
Portuguese
Russian
Spanish

Urząd

Ruszają imprezy w ramach projektu „Drzewica – poczuj pasje do sportu”!

13.08.2020
Rozpoczyna się realizacja trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego. Jak już informowaliśmy, w gronie zwycięskich projektów znalazło się zadanie pn. „Drzewica – poczuj pasje do Sportu”, którego realizatorem w drodze konkursu ofert została Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką”.

Wyboru zadań do realizacji z puli wojewódzkiej dokonali  poprzez głosowanie mieszkańcy całego województwa, natomiast zadań z puli powiatowej mieszkańcy właściwego powiatu.  Łącznie wybrali 121 zadań (w tym 11 z puli wojewódzkiej oraz 110 z puli powiatowych) o charakterze m.in: sportowym, turystycznym, historycznym czy promujących folklor i kulturę naszego regionu.

W grupie zadań z powiatu opoczyńskiego, które uzyskały największe poparcie, znalazł się projekt pn. „Drzewica – poczuj pasję do Sportu”. Otrzymał 1376 głosów, dzięki czemu został skierowany do realizacji w 2020 roku. Jego szacunkowe koszty opiewają na kwotę  40.000 zł.

W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl zawodów w sportach wodnych tj. regaty kajakarstwa slalomowego, spływ kajakowy, zawody wakeboardowe ora zawody w kajak polo. Imprezy będą przeprowadzone na Zalewie w Drzewicy, torze kajakarstwa górskiego oraz na rzece Drzewiczce.

Cykl rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 15 sierpnia 2020 roku zawodami slalomowymi, a zakończy 20 września 2020 roku koncertem muzycznym w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Gwiazdą będzie znany i ceniony zespół rockowy HAPPYSAD!

Adresatem zadania są mieszkańcy województwa łódzkiego, w szczególności mieszkańcy powiatu opoczyńskiego.

Zachęcamy do zapoznania się regulaminami zawodów i serdecznie zapraszamy do udziału.  Zaznaczamy przy tym, że ilość osób, które mogą uczestniczyć w poszczególnych imprezach, jest ograniczona.